Okres wakacyjny to często czas, który wyczekujemy cały rok. Pełni zapału planujemy wyjechać i odpocząć przez kilka dni. Staramy się zrobić wszystko, żeby wyjazd okazał się jak najprzyjemniejszy.

Jednak nie zawsze wszystko wychodzi tak, jak powinno. Z tego powodu warto zaopatrzyć się w listę obowiązkowych rzeczy koniecznych do zabrania ze sobą nad morze. Dzięki niej skontrolujesz czy wszystko co trzeba, jest spakowane.

Dokumenty

Przydać mogą się w każdej sytuacji. W podróż pociągiem obowiązkowo zabierz legitymację szkolną/studencką, dzięki temu zyskasz rabat na bilet. Jadąc samochodem konieczne będzie prawo jazdy. Dowód osobisty lepiej mieć przy sobie przez cały czas, może przydać się podczas rejestracji w apartamencie , dzięki temu nie ma możliwości, by ktoś się pod Ciebie podszył.

Kosmetyki i środki higieniczne

Mimo że można je kupić w wielu sklepach nawet nad morzem, lepiej zabrać je ze sobą. Będziesz pewny, że są to te, których używasz na co dzień.

Pamiętaj o zabraniu szczoteczki i pasty do zębów, szamponu i żelu pod prysznic, maszynki do golenia, chusteczek higienicznych. Koniecznie zabierz ze sobą krem przeciw oparzeniom słonecznym!

Lekarstwa

Są niezbędne w czasie podróży. Szczególnie jeśli wybieramy się w nią z dzieckiem. Na czas drogi warto zaopatrzyć się w tabletki lokomocyjne. Tabletki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe zawsze powinny znajdować się w kosmetyczce. Powinieneś spakować również wapno na wypadek uczulenia. Nie zapomnij o zabraniu tabletek, które spożywasz codziennie (o ile takie posiadasz).

Odpowiednie ubranie

Często na wyjazd zabieramy zdecydowanie więcej niż jest to potrzebne. Mimo że w hotelach czy apartamentach jest wystarczająco dużo miejsca na ubrania, to dla własnego komfortu i nie przeładowywania walizek, warto przemyśleć wybór ubrań na każdy dzień wyjazdu. Pamiętaj o przygotowaniu alternatywy na każdą pogodę. Nad morzem może spotkać Cię upał lub ulewa i wiatr. Dlatego warto zabrać nakrycie głowy, okulary, ale i kurtkę przeciwdeszczową.

Czas spędzony z dzieckiem jest bezcenny
Czas spędzony z dzieckiem jest bezcenny

Akcesoria plażowe

Te niezbędne będą, jeśli wybieramy się nad morze z dziećmi. Warto zadbać o atrakcje dla swoich pociech. Jeśli nie posiadasz w domu takich zabawek, to z pomocą przyjdzie Ci Plater74 w Darłowie. Znajdziesz tam nie tylko dmuchane zabawki, ale i odkryty basen, bawialnię dla dzieci. Miejsce to zdecydowanie odpowiednie jest dla rodzin z dziećmi.

Bawialnia w apartamencie Plater74
Bawialnia w apartamencie Plater74
Odkryty basen na terenie apartamentu Plater74
Odkryty basen na terenie apartamentu Plater74

Wszystkie atrakcje tego apartamentu sprawdzić można tu: https://plater74.pl/atrakcje/

Buty

Buty to połowa sukcesu podczas wyjazdu nad morze. Pakując się na wakacje upewnij się, że wszystkie, które spakowałeś, będą Ci potrzebne. Postaw na wygodne i płaskie obuwie. Na wypadek przemoczenia zabierz ze sobą o jedną parę więcej sportowych butów, niż chciałeś.

Pieniądze w gotówce

Na wyjazd zawsze lepiej zabrać pieniądze w gotówce niż mieć je na karcie. Nigdy nie wiadomo gdzie w pobliżu naszego miejsca pobytu będzie najbliższy bankomat. Nie zawsze w nim znajdować się będzie wystarczająca ilość pieniędzy. Dla własnego bezpieczeństwa gotówkę trzymaj w kilku miejscach. To spowoduje, że w razie kradzieży/zgubienia portfela, nie zostaniesz pozbawiony wszystkich pieniędzy.

Elektronika

Gadżety elektroniczne to nieodzowny element każdego wyjazdu. Telefon służy już nie tylko do dzwonienia i wysyłania wiadomości tekstowych, ale jest źródłem wiedzy na wiele tematów. Może służyć jako prognoza pogody, nawigacja, znajduje najlepsze restauracje w pobliżu. Abyś mógł w pełni korzystać z możliwości telefonu nie zapomnij o ładowarce i power banku. Pamiętaj o zabraniu aparatu i kart pamięci. Świetnym pomysłem jest zakup selfie sticka, który upamiętni Twoje wakacje. Jeśli lubisz biegać lub spacerować w samotności warto wyposażyć się w mp3.

Jedzenie na podróż

Warto, wyruszając w kilkugodzinną podróż, wyposażyć się we własny prowiant. Szczególnie jeśli jedziemy z dzieckiem. Oszczędzi nam to zatrzymywania się w przydrożnych sklepach lub na stacjach i kupowania przetworzonej, niezdrowej żywności. Równie dobrym pomysłem jest napełnienie termicznego kubka kawą przyrządzoną przez nas, zamiast kupować ją na stacji. Zaoszczędzi nam to i czas i pieniądze, które będziemy mogli przeznaczyć na nadmorskie atrakcje.

Apartament Plater74 po zachodzie Słońca
Apartament Plater74 po zachodzie Słońca

Artykuł napisany przez Plater74. W naszej ofercie oferujemy m.in. apartamenty dla rodzin, plac zabaw, basen oraz siłownię. Zapraszamy!!!

Warto też wskazać, że gros kurortów np. takich jak HT Houseboats oferują swoim gościom szereg atrakcji. Jadąc na wakacje nad morzem z dzieckiem możecie mieć do dyspozycji korty tenisowe, boisko do siatkówki, motorówki i pontony pod wynajem. Dzisiaj plac zabaw czy miejsce na ognisko to już standard, który nie tylko jest wymagany, ale wydaje się oczywistością.