Co musisz zabrać nad morze?

Okres wakacyjny to często czas, który wyczekujemy cały rok. Pełni zapału planujemy wyjechać i odpocząć przez kilka dni. Staramy się zrobić wszystko, żeby wyjazd okazał się jak najprzyjemniejszy.

Jednak nie zawsze wszystko wychodzi tak, jak powinno. Z tego powodu warto zaopatrzyć się w listę obowiązkowych rzeczy koniecznych do zabrania ze sobą nad morze. Dzięki niej skontrolujesz czy wszystko co trzeba, jest spakowane.

Dokumenty

Przydać mogą się w każdej sytuacji. W podróż pociągiem obowiązkowo zabierz legitymację szkolną/studencką, dzięki temu zyskasz rabat na bilet. Jadąc samochodem konieczne będzie prawo jazdy. Dowód osobisty lepiej mieć przy sobie przez cały czas, może przydać się podczas rejestracji w apartamencie , dzięki temu nie ma możliwości, by ktoś się pod Ciebie podszył.

Kosmetyki i środki higieniczne

Mimo że można je kupić w wielu sklepach nawet nad morzem, lepiej zabrać je ze sobą. Będziesz pewny, że są to te, których używasz na co dzień.

Pamiętaj o zabraniu szczoteczki i pasty do zębów, szamponu i żelu pod prysznic, maszynki do golenia, chusteczek higienicznych. Koniecznie zabierz ze sobą krem przeciw oparzeniom słonecznym!

Lekarstwa

Są niezbędne w czasie podróży. Szczególnie jeśli wybieramy się w nią z dzieckiem. Na czas drogi warto zaopatrzyć się w tabletki lokomocyjne. Tabletki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe zawsze powinny znajdować się w kosmetyczce. Powinieneś spakować również wapno na wypadek uczulenia. Nie zapomnij o zabraniu tabletek, które spożywasz codziennie (o ile takie posiadasz).

Odpowiednie ubranie

Często na wyjazd zabieramy zdecydowanie więcej niż jest to potrzebne. Mimo że w hotelach czy apartamentach jest wystarczająco dużo miejsca na ubrania, to dla własnego komfortu i nie przeładowywania walizek, warto przemyśleć wybór ubrań na każdy dzień wyjazdu. Pamiętaj o przygotowaniu alternatywy na każdą pogodę. Nad morzem może spotkać Cię upał lub ulewa i wiatr. Dlatego warto zabrać nakrycie głowy, okulary, ale i kurtkę przeciwdeszczową.

Czas spędzony z dzieckiem jest bezcenny

Czas spędzony z dzieckiem jest bezcenny

Akcesoria plażowe

Te niezbędne będą, jeśli wybieramy się nad morze z dziećmi. Warto zadbać o atrakcje dla swoich pociech. Jeśli nie posiadasz w domu takich zabawek, to z pomocą przyjdzie Ci Plater74 w Darłowie. Znajdziesz tam nie tylko dmuchane zabawki, ale i odkryty basen, bawialnię dla dzieci. Miejsce to zdecydowanie odpowiednie jest dla rodzin z dziećmi.

Bawialnia w apartamencie Plater74

Bawialnia w apartamencie Plater74

Odkryty basen na terenie apartamentu Plater74

Odkryty basen na terenie apartamentu Plater74

Wszystkie atrakcje tego apartamentu sprawdzić można tu: https://plater74.pl/atrakcje/

Buty

Buty to połowa sukcesu podczas wyjazdu nad morze. Pakując się na wakacje upewnij się, że wszystkie, które spakowałeś, będą Ci potrzebne. Postaw na wygodne i płaskie obuwie. Na wypadek przemoczenia zabierz ze sobą o jedną parę więcej sportowych butów, niż chciałeś.

Pieniądze w gotówce

Na wyjazd zawsze lepiej zabrać pieniądze w gotówce niż mieć je na karcie. Nigdy nie wiadomo gdzie w pobliżu naszego miejsca pobytu będzie najbliższy bankomat. Nie zawsze w nim znajdować się będzie wystarczająca ilość pieniędzy. Dla własnego bezpieczeństwa gotówkę trzymaj w kilku miejscach. To spowoduje, że w razie kradzieży/zgubienia portfela, nie zostaniesz pozbawiony wszystkich pieniędzy.

Elektronika

Gadżety elektroniczne to nieodzowny element każdego wyjazdu. Telefon służy już nie tylko do dzwonienia i wysyłania wiadomości tekstowych, ale jest źródłem wiedzy na wiele tematów. Może służyć jako prognoza pogody, nawigacja, znajduje najlepsze restauracje w pobliżu. Abyś mógł w pełni korzystać z możliwości telefonu nie zapomnij o ładowarce i power banku. Pamiętaj o zabraniu aparatu i kart pamięci. Świetnym pomysłem jest zakup selfie sticka, który upamiętni Twoje wakacje. Jeśli lubisz biegać lub spacerować w samotności warto wyposażyć się w mp3.

Jedzenie na podróż

Warto, wyruszając w kilkugodzinną podróż, wyposażyć się we własny prowiant. Szczególnie jeśli jedziemy z dzieckiem. Oszczędzi nam to zatrzymywania się w przydrożnych sklepach lub na stacjach i kupowania przetworzonej, niezdrowej żywności. Równie dobrym pomysłem jest napełnienie termicznego kubka kawą przyrządzoną przez nas, zamiast kupować ją na stacji. Zaoszczędzi nam to i czas i pieniądze, które będziemy mogli przeznaczyć na nadmorskie atrakcje.

Apartament Plater74 po zachodzie Słońca

Apartament Plater74 po zachodzie Słońca

Artykuł napisany przez Plater74. W naszej ofercie oferujemy m.in. apartamenty dla rodzin, plac zabaw, basen oraz siłownię. Zapraszamy!!!

1 Comment

Add a Comment
  1. Świetny tekst! Czas zabrać się za rezerwacje miejsca nieco szybciej, by nie było problemów, jak to niektórzy odkładają wprost na ostatnią chwile 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.