Skalne miasto Adrspach

Diabelski most

Diabelski most

Adrspach piękne i tajemnicze miasto wyrzeźbione przez naturę w skale. W mieście tym znajdziemy tajemniczą bramę, 100 metrowe skalne urwiska, wodospady i szmaragdowe jeziora.
Od strony geologicznej są to formy skalne zbudowane z piaskowca płytowego wyrzeźbione przez erozję w fantazyjne kształty. Skały przypominają swym kształtem różne postacie, zwierzęta czy budowle. Natkniemy się tu na Kochanków, Starostę i Starościnę, Indianina, Głowę psa i wieli innych kształtów podpowiadanych przez wyobraźnię.
Do miasta wiedzie tajemnicza skalna brama.
Niektóre przejścia są tak wąskie, że ciężko przejść nie idąc bokiem.

Cała trasa turystyczna to około 3 godzin marszu.
Adrspach położony jest tuż za granicą Polską. Można dojechać do niego albo od Kudowej Zdroju albo od Lubawki. Jadąc od Lubawki będziemy jechać fantazyjnymi serpentynami.

Adrspach - duże jezioro panorama

Adrspach – duże jezioro panorama

Adrspach Wielka Panorama

Adrspach Wielka Panorama

Brama do skalnego miasta

Brama do skalnego miasta

Adrspach Wodospad

Adrspach Wodospad

Adrspach

Adrspach

Adrspach górne jeziorko

Adrspach górne jeziorko

Adrspach Starosta i Starościna

Adrspach Starosta i Starościna

Wyjście ze skalnego miasta wiedzie bardzo wąską szczeliną

Wyjście ze skalnego miasta wiedzie bardzo wąską szczeliną

2 komentarze

Add a Comment
  1. Niesamowite miejsce. Ilekroć jestem w tych stronach, chętnie wracam do Skalnego Miasta. Polecam to miejsce w szczególnosci osobom, które z różnych względów nie mogą pozwolić sobie na długie piesze wycieczki. Jak wspomniał autor wpisu, przebycie szlaku zajmuje około 3 godzin. Sam szlak również nie powinien sprawić większych trudności. Dla osób bez lęku wysokości polecam wybrać się również po drabinach do punktu widokowego 🙂 Pozdrawiam wszystkich urlopowiczów! Witek

  2. Zdecydowanie jedno z ciekawszych miejsc znajdujących się tuż za południową granicą Polski. Ponieważ pochodzę z tamtych stron, szlak Skalnego Miasta przeszłam już z 6 razy. Zawsze zabieram tam znajomych 🙂 Jeśli ktoś z Was jeszcze nie miał okazji, polecam odwiedzić to miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.