Zalety podróżowania kamperem

Kampery zyskują w naszym kraju coraz większą popularność. Dzieje się tak nie tylko dlatego, że coraz więcej podróżujemy, a granice krajów Europy Zachodniej stoją przed nami otworem, ale także dlatego, że cenimy sobie swobodę i niezależność. Chociaż biura podróży oferują ciekawe wycieczki lotnicze i autokarowe, tanie loty są na wyciągnięcie ręki, to jednak kamper, dom na kółkach, daje tyle frajdy, że łatwo do niego przekonać osoby w każdym wieku. Stąd też zainteresowanie kamperami na wynajem.

Dom na kółkach

Dobrze wyposażony kamper przypomina prawdziwy dom na kółkach. Jest w nim miejsce do spania, siedzenia, stół do przyrządzania i spożywania posiłków, jest toaleta, często wyposażona nawet w prysznic. Kiedy chcemy jechać na urlop samolotem czy autokarem, musimy spakować się w walizki o ograniczonej prawem ładowności. Wyjazd samochodem pod namiot wymusza z kolei spakowanie śpiworów, sprzętu kempingowego, kuchenki i korzystania z publicznych toalet. Kamper ma natomiast wszystko, czego potrzeba, by wygodnie mieszkać i wypoczywać nawet wtedy, kiedy aura nie rozpieszcza.

Można spać wszędzie

Podróż w nieznane może skończyć się noclegiem w samochodzie, na dworcu lub zapłaceniem grubych pieniędzy za pokój o niskim standardzie. Przy takim podróżowaniu nigdy nie ma się pewności, czy po wielu godzinach zwiedzania będzie można spokojnie wypocząć. Kamper daje pewność, że niezależnie od miejsca pobytu czekać będzie wygodne łóżko z czystą pościelą. Zaparkować można nim niemal wszędzie. W takich krajach jak Szwecja, Norwegia czy malownicza Rumunia dopuszczalne jest biwakowanie na dziko. W innych krajach wystarczy postawić samochód na kempingu. Nawet taki bez toalet nie będzie przeszkodą, by swobodnie korzystać ze swojego domu na kółkach.

Wynajem kamperów – alternatywa dla zakupu domu na kółkach

Marzenie o kamperze może spełnić każdy i podróżować do woli. Nie trzeba jednak kampera kupować, zwłaszcza jeśli liczenie się z kosztami jest podczas wakacji priorytetem. Kamper można wypożyczyć w dowolnym momencie i na dowolny czas http://www.xcamper.pl/. Zyskujemy w ten sposób sprawny, nowoczesny dom na kółkach, wyposażony we wszystko, czego potrzeba by spać, jeść, myć się w trasie nawet na dzikich postojach z dala od cywilizacji. Nie trzeba natomiast w ogóle martwić się o przeglądy, naprawy, serwisowanie i kupowanie ubezpieczenia, ponieważ o to zadba wypożyczalnia kamperów. Wynajem kampera to znakomita propozycja dla rodzin, ale też grupy przyjaciół, którzy lubią podróżować wspólnie, czuć się swobodnie i cieszyć wolnością, jakiej nie daje żadne biuro podróży.