Marzysz o poznawaniu świata? Uwielbiasz zwiedzać? Wciąż jednak nie możesz zdecydować się na wyjazd, ponieważ brakuje ci finansów lub wolnego czasu? Nie martw się! Istnieje alternatywa, która pozwoli ci realizować swoje marzenia.

City break – zwiedzaj i poznawaj!

Są nią city breaks. Poznajmy ten coraz popularniejszy sposób podróżowania!

Czym jest city break?


City break to nowoczesna forma podróżowania, która polega na krótkich, często weekendowych wypadach. W tym przypadku nie wyjeżdżamy jednak “za miasto” a poznajemy jedno z wybranych przez siebie zagranicznych miast.

Popularność city break rośnie


W Polsce wiele osób wciąż nie może pozwolić sobie na długie, zagraniczne wakacje. Jednocześnie rośnie w nas potrzeba poznawania nowych krajów i miejsc. To właśnie dlatego city breaks są w naszym kraju tak popularne. Stosunkowo niewielkim kosztem możemy poznawać największe europejskie miasta i ich zabytki. Krótki wypad nie wymaga od nas także zaniedbywania obowiązków.

Dla kogo to idealne rozwiązanie?


City break ma wiele zalet. Doskonale sprawdza się w przypadku zapracowanych osób, które nie mogą pozwolić sobie na dłuższy urlop. Wystarczy bowiem wolny weekend by poznać jedno z malowniczych europejskich miast. To również atrakcyjny sposób podróżowania dla osób, które nie posiadają dużych funduszy na wyjazdy. Weekendowy wypad i bilet taniej linii lotniczej to wydatek, który nie nadszarpnie twojego portfela.

Jak zorganizować wypad?


Wbrew pozorom organizacja city break nie jest zadaniem trudnym. Jedyne czego potrzebujesz to 2-3 wolnych dni i dostępu do komputera. Na stronach internetowych biur wyszukujących tanie połączenia lotnicze wybierasz interesujące cię miasto i rezerwujesz lot w dogodnym dla ciebie terminie. Jedną ze stron, która może ci w tym pomóc jest www.sky4fly.net. Następnie wystarczy znaleźć tani pokój w pensjonacie lub wykorzystać coraz popularniejszą formę poszukiwania noclegów jaką jest couchsurfing. W każdym mieście są bowiem osoby, które chętnie ugoszczą turystę. Pozostaje ci jedynie opracować plan wymarzonej wycieczki.