Dzisiaj podróżować możemy po całym świecie. Wystarczą chęci, dobry plan i odpowiedni sprzęt. Coraz częściej turyści zamiast własnego samochodu czy samolotu, wybierają jako środek transportu, ale i noclegu – nowoczesny kamper. Zapraszamy do lektury poniższego materiału, w którym odpowiadamy na pytanie, czy podróżowanie kamperem z wypożyczalni się opłaca?

Nowoczesne formy podróżowania – wybierz kamper

Kamper to nie tylko wygodny środek transportu, ale również miejsce noclegowe podczas podróży. Nowoczesna kampery posiadają szerokie wyposażenie, które sprawdza się nawet podczas najbardziej wymagających wypraw.

W ramach wypożyczalni RentNow znajdziemy kamper HORON Kronos 95 M – samochód marki Ford 2,0 TDCI 130 KM z manualną skrzynią biegów, który oferuje miejsce dla aż 6 osób – zarówno do podróżowania, jak również noclegu.

W wyposażeniu takiego kampera znajdziemy pełne wyposażenie kuchni oraz łazienki a także m.in. panel solarny zapewniający energię na postoju, bagażnik na 4 rowery czy nowoczesną telewizję, która umili nam podróżnicze wieczory.

Wypożyczalnia samochodów Bielsko oferuje nam również – w ramach dodatkowej opłaty – dowóz kampera do Klienta a także jego dodatkowe doposażenie na życzenie. W ramach opłaty serwisowej znajduje się m.in. przegląd pojazdu oraz przeszkolenie z zakresu jego obsługi.

Koszt z jakim powinniśmy się liczyć to 350-500 zł/dobę w zależności od sezonu. Kaucja zabezpieczająca wynosi 5000 zł.

Dlaczego warto podróżować kamperem?

Podróż kamperem, chociaż różni się od podróżowania samolotem czy pociągiem, ma w sobie wiele zalet. Jakich? Odpowiadamy poniżej.

  • Podróżowanie kamperem daje nam wolność wyboru i możliwość modyfikowania trasy w trakcie jazdy. Dzięki niezależnemu podróżowaniu kamperem możemy w dowolnym momencie zjechać z trasy i podziwiać interesujące nas miejsca, a gdy złapie nas ochota na sen, to prostu się zatrzymać na poboczu (przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa) i oddać się regenerującej drzemce. Nie jesteśmy związani żadnym planem wycieczki. Możemy podróżować cały rok.
  • Podróżowanie kamperem integruje i pozwala na nawiązanie nowych, ciekawych znajomości. Dzisiaj społeczność związana z caravaningiem dynamicznie się powiększa, tworząc różne grupy tematyczne na portalach społecznościowych. Pozwala to nie tylko na wymianę doświadczeń i uzyskanie cennych wskazówek przed podróżą, ale stanowi również szansę na nawiązanie nowych, interesujących znajomości z innymi pasjonatami podróży.
  • Podróżowanie kamperem daje zdecydowanie większe możliwości w zakresie wielkości bagażu. Tu podobnie, jak w przypadku podróży samochodem, nie musimy się martwić o limity bagażowe jak ma to miejsce m.in. na lotnisku.
  • Podróżowanie kamperem to oszczędność czasu i pieniędzy w zakresie gastronomii. Dzięki obecności kuchni w ramach kampera unikamy kolejek, zwłaszcza w turystycznych miejscowościach bądź nie mamy problemu ze znalezieniem restauracji w miejscach mniej zaludnionych. W dodatku możemy przygotować to, na co mamy ochotę, tak jak lubimy.
  • Dodatkowo jako bonus, podróżowanie kamperem zapewnia nam piękne widoki o poranku, jakich nie zobaczymy jadąc pociągiem czy lecąc samolotem. Tu możemy zatrzymać się w dowolnym miejscu i cieszyć pięknem natury.

O czym pamiętać podróżując kamperem?

Wypożyczalnia samochodów Śląsk RentNow w ramach usługi wypożyczenia kampera zapewnia m.in. dwie butle z gazem czy saszetki do toalety chemicznej. Podróżując jednak w dłuższych trasach warto pamiętać o zaopatrzeniu się w niezbędne artykuły takie jak woda, jedzenie czy leki.

Decydując się na wynajem kampera Śląsk, każdorazowo zróbmy ramowy plan podróży by móc ocenić, ile rzeczy codziennego użytku chcemy zabrać ze sobą do wypożyczonego domu na kółkach, a ile będziemy w stanie uzupełniać w trakcie podróży. Nie zapomnijmy również o wykupieniu ubezpieczenia.