Japonia jest jednym z tych krajów, które u wielu ludzi figurują w czołówce listy z “podróżami marzeń”. Kusi przede wszystkim swoją kulturą, tak specyficzną w wielu aspektach – kochają ją miłośnicy orientu, mangi, fani tego, co tradycyjne i tego, co nowoczesne. Wyprawa tam to podróż na przysłowiowy koniec świata, jednak jeśli kraj ten kogoś fascynuje naprawdę, warto sprawdzić loty do Japonii i zaplanować podróż marzeń.

Chureito Pagoda
Chureito Pagoda

Tokio – historia i nowoczesność

Stolica Japonii to miasto, które dla przybysza z Europy może stanowić jedną wielką atrakcję turystyczną – dla wielu jest wręcz kultowe, chociażby ze względu status jednej ze współczesnych ikon kultury masowej, szczególnie tej gałęzi związanej ze sprzętem elektronicznym, grami video, czy filmami animowanymi. Loty w to miejsce wcale nie muszą być kosztowne, grunt, aby przed podróżą dobrze rozplanować koszty i oczywiście zdecydować się, co tak naprawdę chcemy zobaczyć. Tokio to połączenie historii i nowoczesności – poszczególne dzielnice mają swój własny klimat i to powinno być czynnikiem decydującym o organizacji wyprawy.

Dla miłośników historii jednym z kluczowych obiektów będzie Pałac Cesarski. Co prawda możliwość zwiedzania jest tu ograniczona, ale miejsce to najpełniej oddaje tradycję Japonii. Na liście obowiązkowych punktów powinno znaleźć się także Sanktuarium Meiji z prochami cesarza Meiji będącymi relikwiami narodowymi narodu japońskiego. Z zabytkowych obiektów warta uwagi jest również świątynia Sensoji, także będąca jednym z symboli miasta. To najstarszy sakralny obiekt, wokół którego organizuje się liczne festiwale dajce świetną okazję, aby bliżej poznać tradycyjną kulturę tego kraju.

Przy tym wszystkim, Tokio to wręcz symbol nowoczesności i dostrzec to łatwo już na pierwszy rzut oka – monumentalne wieżowce oferują darmowe punkty widokowe, z których można podziwiać panoramę ultranowoczesnej metropolii. Stanowią one niesamowity kontrast z zabytkowymi obiektami. Dzielnice miasta, które szczególnie nastawione są na rozrywkę to Ginza, Roppongi, czy Shibya – trafimy w nich na mnóstwo galerii handlowych i ulice wypełnione sklepami z elektroniką. Atrakcję stanowić mogą także bary karaoke – w niektórych miejscach widoczne dosłownie na każdym kroku. Z pewnością każdy w Tokio znajdzie to, co w kulturze Japońskiej jest mu szczególnie bliskie.

Kioto – tradycja zapierająca dech

Planując lot do Japonii, warto szczególnie pamiętać o Kioto będącym dawną stolicą kraju i siedzibą cesarza. I właśnie miasto to może być niezwykle atrakcyjne dla miłośników historii. Wprost niesamowicie prezentują się uliczki Starego Miasta z tradycyjnymi drewnianymi domami, sklepikami i herbaciarniami. Dla niektórych atrakcją może być przebranie się za gejszę, wystarczy wykupić strój, makijaż i… sesję zdjęciową w pakiecie. Największe wrażenie robi jednak Kiyomizudera, czyli buddyjski kompleks świątyń usytuowany nad miastem. Gwarantowane tam są widoki zapierające dech w piersiach – samo miejsce jest jakby wyjęte prosto z pocztówki. U stóp głównego pawilonu znajduje się wodospad, spadająca woda jest podzielona na trzy strumienie, z których – wedle tradycji – każdy przynosi inną korzyść dla pijącego: długowieczność, sukcesy w nauce i miłość. Kioto to nie tylko zabytkowa architektura. Warto również odwiedzić targ z mnóstwem straganów oferujących owoce morza, świeże ryby i roślinność morską. Śniadanie na jednym z takich targów dla wielu turystów stanowi obowiązkowy punkt podczas podróży po Japonii.

Wycieczka do Japonii z pewnością może być wyprawą, którą zapamięta się na całe życie. Kraj kontrastów, z fascynującą kulturą, zarówno tą stworzoną przez człowieka przed setkami lat, jak i tą całkiem współczesną – stale przyciąga ludzi z całego świata. Sprawdź loty do Japonii w najlepszych cenach i także zaplanuj podróż swoich marzeń.