Planujesz wakacje 2019, ale nie chcesz wyjeżdżać poza granice kraju, więc zastanawiasz się, czy są jakieś miejscowości w Polsce, które warto odwiedzić? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy trzy sprawdzone propozycje! Które polskie miejscowości warto odwiedzić podczas tegorocznych wakacji?

Cudze chwalicie, swego nie znacie – tak brzmi bardzo popularne powiedzenie, które idealnie odnosi się do wakacyjnych wyborów Polaków, którzy chwalą zagraniczne kurorty i gardzą tymi nad polskim morzem czy w górach. Na szczęście ta tendencja powoli zaczyna się zmieniać i można zauważyć stale rosnącą popularność mniejszych miejscowości zarówno nad morzem, jak i w górach. Sprawdź, które według nas warto odwiedzić jeszcze w tym roku.

Kierunek południe

Jeśli w wakacje 2019 zmierzasz na południe Polski, to polecamy Ci wizytę w miejscowości Rytro. Jest to urokliwa wieś w województwie małopolskim. Zlokalizowana w Beskidzie Sądeckim nad Porajem u ujścia do Wielkiej Roztoki.Największą atrakcją Rytra są ruiny zamku, położonego na wzgórzu o wysokości 463 m n.p.m., który został prawdopodobnie zbudowany na przełomie XIII i XIV wieku. W miejscowości Rytro noclegi znajdziesz między innymi w bacówce, schroniskach turystycznych oraz w studenckiej chatce. Znajdziesz tam też liczne prywatne kwatery.

Niecałe 80 kilometrów od Rytra znajdują się Szaflary. To kolejna urokliwa wieś w Małopolsce, którą warto odwiedzić jeszcze w tym roku. Szaflary są położone na pograniczu Kotliny Nowotarskiej i Pogórza Bukowińskiego. Jeśli zdecydujesz się na urlop w Szaflarach, to będziesz miał bardzo blisko zarówno do Tatr, jak i do innych pasm górskich oraz do graniczących z Podhalem regionów, takich jak Spisz i Orawa. W Szaflarach zrelaksujesz się w szaflarskich termach, które cieszą się rosnącą popularnością wśród turystów. Pomimo swojej popularności nadal uchodzą za kameralny podhalański kompleks termalny. Mimo wszystko wybierając się na wieś Szaflary noclegi warto zarezerwować odpowiednio wcześnie.

Gdzie nad morze?

Jedną z miejscowości nad Bałtykiem, która w każdym zestawieniu zasługuje na miejsce na podium, jest Kołobrzeg, położony na Pomorzu Zachodnim u ujścia rzeki Parsęty. Można do niego bez problemu dojechać bezpiecznie zarówno pociągiem, jak i samochodem czy autobusem. Kołobrzeg to miasto, które uchodzi za polską stolice SPA. Cieszy się statusem uzdrowiska, ponieważ dysponuje źródłami solankowymi oraz kopalniami borowiny. Miejscowość charakteryzują szerokie i czyste plaże oraz mnogość wakacyjnych kurortów. Corocznie do Kołobrzegu przyjeżdża niezliczona liczba turystów w różnym wieku. W mieście Kołobrzeg noclegi warto więc zarezerwować już teraz. W Kołobrzegu kwatery znajdą dla siebie zarówno miłośnicy campingów, pól namiotowych oraz domków letniskowych, jak i osoby, które preferują wakacji w wygodniejszych i klimatyzowanych kwaterach, takich jak hotele, apartamenty czy ośrodki wypoczynkowe ze SPA.