Jeśli planujesz urlop w Polsce, nie warto ograniczać się wyłącznie do najpopularniejszych polskich miast na wybrzeżu, Zakopanego czy Mazur. Niekoniecznie warto odwiedzać tylko Warszawę, Kraków czy Wrocław. Także mniejsze polskie miejscowości mają ci wiele do zaoferowania. 

Mniejsze nie znaczy mniej atrakcyjne 

Polska stoi siłą mniejszych miast, miasteczek, które zdecydowanie różnią się zarówno od największych miejskich aglomeracji, jak i turystycznych kurortów nad polskim morzem, w górach czy nad mazurskimi jeziorami. W Polsce centralnej południowo-zachodniej, południowo-wschodniej czy wschodniej jest wiele mniejszych miejscowości, które potrafią absolutnie zachwycić i okazują się bezbłędnym strzałem na niejeden wakacyjny wyjazd. W Supraślu na Podlasiu możecie świetnie bawić się na kajakach, ale i zwiedzać zabytkowy rynek czy kultowe już dzisiaj Muzeum Ikon. W Lublinie odkryjecie przepiękną miejską zabudowę architektoniczną, atrakcyjne muzea, przyciągające uwagę twierdze i wiele innych. Jednym z ciekawszych miejsc na mapie południowo-zachodniej Polski jest w kolei Legnica. 

Legnica — co ci może zaoferować?

Hotel w Legnicy, bardzo komfortowy, z przestronnymi pokojami i dodatkowymi atrakcjami zarezerwujesz w nieporównywalnie niższej cenie niż w przypadku polskiej stolicy czy turystycznych kurortów. Możesz tutaj wypoczywać bardzo komfortowo, nie rujnując sobie przy tym domowego budżetu. Hotel w Legnicy warto zarezerwować już teraz, bo to miasto w okresie wakacyjnym ma wiele ciekawych atrakcji do zaoferowania. 

  • Dla miłośników przyrody świetnym wyborem będzie Park Miejski w Legnicy. To idealne miejsce na spacery, bieganie czy piknik. Pięknie zaprojektowane alejki, stawy i różnorodna roślinność czynią go popularnym miejscem wypoczynku. Dodatkową atrakcją jest Palmiarnia pozwalająca na relaksujący spacer wśród egzotycznych roślin. Z kolei Jezioro Kunickie położone niedaleko Legnicy to świetne miejsce na aktywny wypoczynek. 
  • Zainteresowani polską historią z pewnością zwrócą uwagę na Zamek Piastowski w Legnicy: jeden z najstarszych zamków w Polsce, z historią sięgającą XII wieku. Warto także odwiedzić Akademię Rycerską z XVII wieku, dziś pełniącą funkcję centrum kultury. Jej budynek zachwyca barokową architekturą i bogatą historią.
  • Uwagę przyciągają kościoły: Katedra św. Piotra i Pawła to przykład gotyckiej architektury z cennymi dziełami sztuki sakralnej (w tym przepięknymi witrażami, zabytkowymi organami oraz bogato zdobionym wnętrzem) oraz Kościół Mariacki, gotycki kościół z XIV wieku z piękną polichromią i barokowym ołtarzem.
  • Legnicki rynek to serce miasta, otoczone pięknymi, zabytkowymi kamienicami. Warto przespacerować się po rynku, podziwiając architekturę. Odwiedzić można także Muzeum Miedzi w Legnicy — unikalne miejsce, które ukazuje historię i znaczenie miedzi w regionie.