Polacy wyjeżdżający na wakacje z biurami podróży Afrykę znają właściwie tylko z kurortów zlokalizowanych w jej północnej części – przede wszystkim Egiptu i Tunezji. Nieco rzadziej wybieramy się do Maroka i Algierii, podczas gdy pozostała część tego niezwykłego kontynentu pozostaje właściwie nieznana polskim turystom. Najwyższy czas to zmienić.

  1. Z biurem podróży do Zimbabwe – Malilangwe Wildlife Reserve
  2. Podróż z biurem do Ugandy – Nieprzenikniony Las Bwindi
  3. Egzotyczne wakacje na Zanzibarze – rybacka wioska Kizimkazi
  4. Wyjazd do Kenii z biurem podróży – rezerwat Olare Motorogi
  5. Niezwykła podróż po południowej Afryce – pociąg Ravos Rail
  6. 9 dni w Etiopii – fascynująca podróż śmigłowcem po kraju
  7. Wyjedź z biurem do Rwandy – Park Narodowy Wulkanów
  8. Podróżuj z biurem po Tanzanii – podniebne safari
  9. Sportowa podróż do Afryki – wyjazd do RPA dla fanów golfa
  10. Afryka z biurem podróży: 16-dniowy wyjazd na Wodospady Wiktorii

Z biurem podróży do Zimbabwe – Malilangwe Wildlife Reserve

Ten rezerwat przyrody przez wielu podróżników i miejscowych uznawany jest za prawdziwy symbol Zimbabwe. Jest tu wszystko, z czym kojarzymy ten niezwykły kraj – przede wszystkim dziką, zachwycającą przyrodę. Nie rezygnując z luksusowych warunków, możecie podziwiać ją w hotelu Singita Pamushana Lodge, którego architektura nawiązuje do tradycyjnego budownictwa regionu.

Podróż z biurem do Ugandy – Nieprzenikniony Las Bwindi

Nieprzenikniony Las to rezerwat przyrody, który już w latach osiemdziesiątych wpisano na listę dziedzictwa UNESCO. Jego widok zapiera dech w piersiach – dziki, gęsty równikowy las porastający stoki majaczącego na horyzoncie pasma wulkanicznego. Wybierając wakacje Nkuringo Bwindi Gorilla Lodge, możecie nacieszyć oczy tym niezwykłym krajobrazem. Zamówicie je na stronie https://carter.eu/kierunki.

Egzotyczne wakacje na Zanzibarze – rybacka wioska Kizimkazi

Kilkadziesiąt hektarów tropikalnych ogrodów, wybrzeże ciepłego oceanu, kokosowe palmy i kameralne domki, których styl przywodzi na myśl afrykańską wioskę rybacką. Tak właśnie, niczym z bajki, wygląda Kizimkazi – miejscowość na Zanzibarze. The Residence Zanzibar zaskakuje jednak wysokim standardem, który usatysfakcjonuje nawet najbardziej wymagających turystów.

Wyjazd do Kenii z biurem podróży – rezerwat Olare Motorogi

Kenia nie przyjmuje jeszcze tylu gości, co państwa północnej Afryki, ale specjaliści prognozują, że już niedługo dołączy do turystycznej czołówki. Nie ma w tym nic dziwnego, bo kraj ten obfituje w przepiękne krajobrazy. Podziwiać je można między innymi w prywatnym rezerwacie Olare Motorogi, w którym powstał luksusowy hotel-obóz Mahali Mzuri.

Niezwykła podróż po południowej Afryce – pociąg Ravos Rail

Luksusowy, zabytkowy pociąg, zmieniające się za oknem krajobrazy i niepowtarzalny klimat pozwalający poczuć się jak w czasach kolonialnych. Brzmi jak opis filmu? Tymczasem powyższe słowa dotyczą niezwykłej podróży przez Republikę Południowej Afryki, podczas której możecie zobaczyć między innymi Góry Smocze i zamieszkiwany przez dziką zwierzynę rezerwat Sion Kup. Wycieczkę wykupicie na stronie carter.eu.

9 dni w Etiopii – fascynująca podróż śmigłowcem po kraju

Etiopia pełna jest zabytków z różnych okresów, a niektóre z nich pamiętają jeszcze czasy starożytne. Jeśli dodamy do tego niezwykłe krajobrazy i gorący klimat, okazuje się ona wręcz idealnym miejscem na wakacje. A co, gdyby zamiast standardowego, „stacjonarnego” urlopu, wybrać się na objazdową wycieczkę po Etiopii… helikopterem? Z biurem podróży Carter możecie spełnić nawet takie marzenie.

Wyjedź z biurem do Rwandy – Park Narodowy Wulkanów

Rwanda to absolutnie niezwykły kraj, o czym najłatwiej przekonać się odwiedzając Park Narodowy Wulkanów. To wyjątkowe miejsce zachwyca już od pierwszego wejrzenia. Szczyty wulkanów, z których w promieniach zachodzącego słońca unoszą się opary oraz unikatowa przyroda to najważniejsze wizytówki tego miejsca. W hotelu Singita Kwitonda Lodge możecie zaś podziwiać je w najwyższym standardzie.

Podróżuj z biurem po Tanzanii – podniebne safari

Wielka Piątka Afryki to określenie zwierząt, które uważane są za najbardziej niebezpieczne na Czarnym Lądzie – słonia, lwa, lamparta, nosorożca oraz bawoła afrykańskiego. Stworzenia te, oprócz grozy, budzą też zupełnie inne uczucia – są przecież piękne i majestatyczne. Podniebne safari w Tanzanii to świetna okazja do tego, by podziwiać je z zupełnie innej perspektywy – z lotu ptaka.

Sportowa podróż do Afryki – wyjazd do RPA dla fanów golfa

Golf to jeden ze sportów narodowych obywateli RPA. Jeśli jesteście fanami tej dyscypliny, podczas wyjazdu do południowej Afryki koniecznie powinniście odwiedzić chociaż jedno tutejsze pole. A jeżeli apetyt na grę macie jeszcze większy, wykupcie wycieczkę do RPA z golfem w roli głównej.

Afryka z biurem podróży: 16-dniowy wyjazd na Wodospady Wiktorii

Pozostajemy w temacie wycieczek objazdowych. Na sam koniec proponujemy wam niezwykłe safari, które zaczniecie Johannesburgu, by przez Botswanę dotrzeć do Zimbabwe. Po drodze czeka was wiele atrakcji, z których najważniejsza to z całą pewnością monumentalne Wodospady Wiktorii. Jedno jest pewne – tej podróży nie zapomnicie do końca świata.