Od dłuższego czasu żeglowanie nabiera znaczenia jako forma rekreacji oraz wakacyjnego wypoczynku. Rejsy organizowane są zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Szczególną popularnością cieszą się te śródziemnomorskie, pozwalają bowiem połączyć przyjemną aktywność na pokładzie ze zwiedzaniem i poznawaniem innych krajów. Jeżeli chodzi o kierunki to wśród najciekawszych znajdują się rejsy w Chorwacji, Hiszpanii oraz we Włoszech.

Rejsy Chorwacja

Wybrzeże Morza Adriatyckiego należy do ulubionych żeglarskich kierunków turystów z Polski. Chorwacja to kolejny kraj, w którym bardzo dobrze czują się początkujący żeglarze. Spokojne wody Adriatyku zachęcają bowiem nie tylko do kąpieli, ale również próbowania swoich sił w prowadzeniu jachtu. Pod okiem czujnego skippera można się wiele nauczyć, a jednocześnie cała załoga jest bezpieczna. To bardzo komfortowe warunki do zdobywania wiedzy i sprawdzania jej w praktyce. Rejsy w Chorwacji organizowane są także poza ścisłym sezonem, co chętnie wykorzystują zwolennicy spokojnego wypoczywania z dala od tłumów. Wiosną i wczesną jesienią zarówno na lądzie, jak i na wodzie, jest znacznie mniej ludzi. A jednocześnie temperatury są bardzo przyjemne. Warto jednak pamiętać, że im dalej od wakacji, tym pogoda bywa bardziej zmienna. Dlatego rejsy w takich trudniejszych warunkach są raczej polecane osobom posiadającym już pewne doświadczenie w radzeniu sobie na pokładzie.

Rejsy Włochy

Rejsy we Włoszech wyróżniają się przede wszystkim bogatym programem kulturowym. Kraj ten ma bowiem bogatą historię, może też pochwalić się unikatową architekturą oraz niespotykanym dorobkiem artystycznym. Poza możliwością obcowania z kluczowymi dla ludzkości dziełami sztuki tamtejsze rejsy dają też możliwość kilkudniowego obcowania z jedną z najlepszych kuchni na świecie. Włosi nie bez powodu kojarzeni się z jedzeniem, uwielbiają bowiem je przygotowywać, a następnie wspólnie biesiadować przy stole i dźwiękach muzyki. Rejsy we włoskim wydaniu to zatem świetna zabawa, dużo wolności, a także możliwość bliższego poznania niezwykle bogatej kultury. Na początek przygody z żeglowaniem właśnie Włochy są idealne. Ciepła, spokojna woda, mnóstwo cichych zatoczek i ciekawych portów. Italię warto poznawać z perspektywy pokładu jachtu. Ponadto tygodniowe rejsy to najlepszy sposób, by przekonać się, czy żeglarstwo rzeczywiście jest dla kogoś fascynujące.

Rejsy Hiszpania

Kolejny kraj, w którym można bez trudu znaleźć ciekawe rejsy. Hiszpania od lat kojarzona jest z wypoczynkiem w upalnym słońcu na czystych plażach. Jeżeli jednak ktoś nie przepada za wysokimi temperaturami, ale zależy mu na bliższym poznaniu Półwyspu Iberyjskiego, rejsy Hiszpania to doskonały kompromis. Zamiast męczyć się na rozgrzanej słońcem plaży, można spędzić przyjemny czas z dala od brzegu. Na pokładzie jachtu także zażywa się kąpieli słonecznych, jednak jest znacznie przyjemniej. Oferowane przez nas rejsy w Hiszpanii są zróżnicowane pod względem programu, trasy i długości – informuje konsultant serwisu Rejsomat.pl. Można pływać po wodach Morza Śródziemnego lub zdecydować się na wschodnie wybrzeże Oceanu Atlantyckiego. Niektóre rejsy dają też możliwość zawinięcia także do północnoafrykańskich portów. To nie lada gratka dla wszystkich kochających podróżowanie i ciekawych Czarnego Lądu. Niektóre rejsy w Hiszpanii organizowane są stricte w celach szkoleniowych. W ich trakcie uczestnicy rozwijają swoje żeglarskie umiejętności i uczą się funkcjonowania na pokładzie.