Dzięki temu, że wielu Polaków wciąż planuje wakacyjne wyjazdy na takie miesiące jak lipiec i sierpień, osoby, które mogą sobie pozwolić na wzięcie urlopu w innym okresie, mają szansę znaleźć bardzo atrakcyjne oferty. Zamiast więc przepłacać za wakacje w szczycie sezonu i denerwować się dużym obłożeniem turystów, warto rozważyć zmianę podejścia i wybrać się na wakacje w innym miesiącu. Ciekawe oferty dostępne są między innymi w maju. Chociaż w Polsce średnie temperatury w tym czasie nie należą do wysokich, to inaczej wygląda sytuacja w przypadku zagranicy.

  1. Dlaczego warto wybrać się na wakacje w maju?
  2. Niezapomniane wakacje: urlop w kraju czy za granicą?
  3. Dlaczego Wyspy Kanaryjskie są tak chętnie wybierane przez turystów?
  4. Gdzie można zaplanować słoneczne wakacje? 

Jeżeli szukasz inspiracji na wyjazd wakacyjny w maju, poniżej znajdziesz kilka sprawdzonych propozycji. Odwiedzając jedną z prezentowanych destynacji, na pewno spędzisz udane wakacje, a przy okazji skorzystasz z atrakcyjnych cen i będziesz mógł odkrywać nowe, urokliwe miejsca.

Dlaczego warto wybrać się na wakacje w maju?

Zainteresowanie wakacjami w maju rośnie z każdym rokiem. Nikogo nie powinno to jednak dziwić, szczególnie jeżeli zwróci się uwagę na liczne zalety, na jakie mogą liczyć podróżujący. Jednym z istotnych argumentów przemawiających za wakacjami w maju są idealne warunki pogodowe panujące wówczas w licznych miejscach turystycznych. Ładna pogoda w połączeniu z komfortową temperaturą dają możliwość odpoczywania, zwiedzania i wykonywania przeróżnych aktywności w bardzo komfortowych warunkach. Jest to również istotne dla osób planujących egzotyczne wakacje, ponieważ w maju można uniknąć ekstremalnych upałów, na które skazani są turyści podróżujący na przełomie lipca i sierpnia.

Dla osób, które cenią sobie komfortowe warunki oraz spokój ważne jest również to, że w maju nie trzeba się przejmować tłumami turystów. Dzięki temu można na przykład łatwiej korzystać z lokalnych atrakcji, bo nie trzeba za każdym razem czekać w kolejce. Kolejnym argumentem przemawiającym za tym, aby zaplanować majowe wakacje, są atrakcyjne ceny. Zarówno w Polsce, jak i za granicą w szczycie sezonu ceny są najwyższe, dlatego osoby chcące obniżyć koszty związane z wyjazdem powinny rozważyć wybór innego terminu. W maju można na przykład znaleźć tygodniowe wakacje all inclusive za granicą w cenie, która normalnie nie wystarczyłaby na opłacenie standardowej oferty. Przy okazji warto wspomnieć, że maj to nie tylko przyjemne temperatury, brak tłumów oraz przystępniejsze ceny, ale również większy wybór w kwestii zakwaterowania.

Nawet krótki urlop w maju może mieć ogromny wpływ na samopoczucie, szczególnie jeżeli ktoś nie przepada za zimą. 

Niezapomniane wakacje: urlop w kraju czy za granicą?

Zanim zacznie się przeglądać oferty biur podróży, dobrze jest określić, czy chce się spędzić długi weekend majowy lub cały tydzień na wczasach w kraju, czy może jednak lepiej pomyśleć o Wyspach Kanaryjskich lub innych atrakcyjnych ofertach last minute. Urlop w Polsce to co prawda brak barier językowych i kulturowych oraz krótszy czas podróży, ale jednocześnie ceny są coraz wyższe, a turyści niejednokrotnie skarżą się na złe warunki. Urlop za granicą daje natomiast szansę przeżycia niezapomnianej przygody, szczególnie jeżeli kogoś interesują piaszczyste plaże, dzikie krajobrazy czy urokliwe nadmorskie kurorty, gdzie zawsze można liczyć na słoneczną pogodę.

Spędzając urlop za granicą, można zdobyć nowe doświadczenia kulturowe, na własne oczy zobaczyć różnorodność klimatyczną, odkryć niedostępne na co dzień miejsca, a nawet zaoszczędzić. W internetowych biurach zagraniczne oferty wczasów w maju są często tańsze niż tydzień nad polskim morzem.

Dlaczego Wyspy Kanaryjskie są tak chętnie wybierane przez turystów?

Jeżeli szukasz miejsca, które zachwyci Cię pięknymi widokami, doskonałą pogodą, przyjaznym klimatem i różnorodnością atrakcji, Wyspy Kanaryjskie będą idealnym wyborem. Unikalna kultura i wyjątkowa gościnność mieszkańców sprawiają, że każdy może tu w pełni wypocząć. Nie ma przy tym znaczenia, czy ktoś preferuje piękne plaże, czy aktywny wypoczynek – Wyspy Kanaryjskie dają możliwość uprawiania sportów wodnych, odbywania wędrówek, a do tego mają bogatą historię i kulturę, dzięki czemu na miejscu nie da się nudzić. W sezonie oferty na wczasy na Wyspach Kanaryjskich dostępne w popularnych biurach podróży są niestety często poza zasięgiem wielu turystów. Skoro więc można wybrać się na wczasy w maju i kupić je za mniejsze pieniądze, to warto z tego skorzystać i zapewnić sobie oraz swoim bliskim niezapomniane wspomnienia.

Gdzie można zaplanować słoneczne wakacje?

Wyspy Kanaryjskie to oczywiście tylko jedna z wielu propozycji dla osób, które chciałyby wybrać się na wczasy w maju. Więcej polecanych miejsc można znaleźć na stronie Tripical.pl, gdzie zebrano najciekawsze informacje na temat wakacji w Grecji, na Malcie, Cyprze, w Turcji i w wielu innych, wspaniałych miejscach. Lista jest na tyle zróżnicowana, że na pewno każdy znajdzie tu coś dla siebie.