Szukając dla siebie kampera trzeba zacząć od podjęcia szeregu decyzji. Aby zawęzić krąg poszukiwań dobrze będzie ustalić, jaki rodzaj pojazdu kempingowego właściwie nas interesuje. Podstawowy podział sprowadza się do kamper vanów, VAN-ów, kamperów typu półintegra oraz zintegrowanych. Te ostatnie są najbardziej okazałe, stąd też budzą wyjątkowo duże zainteresowanie. Co warto wiedzieć o kamperach zintegrowanych? Komu można polecić zakup właśnie takiego pojazdu? Wszystko wyjaśniamy w naszym artykule.

Czym właściwie jest kamper zintegrowany?

Kamper zintegrowany to pojazd kempingowy od początku zaprojektowany z myślą o takiej funkcji. Nie mamy więc tutaj do czynienia z podwoziem samochodu dostawczego wyposażonym w zabudowę kempingową, ale z pełnoprawnym pojazdem do użytku turystycznego, gdzie szoferka nie jest oddzielona od reszty zabudowy.

Tym, co już na pierwszy rzut oka odróżnia kampery zintegrowane od innych pojazdów kempingowych jest ich wielkość. Są to tzw. „domy na kołach” z prawdziwego zdarzenia, które zapewniają bardzo wysoki komfort podróżowania i mieszkania.

Zalety i wady kamperów zintegrowanych

Kampery zintegrowane są marzeniem niejednego fana karawaningu. Większość osób posiadających już kampera, ale półintegrę czy kamper vana, prędzej czy później zaczyna dążyć do posiadania modelu zintegrowanego. Dlaczego? Wynika to z ewidentnych zalet takich kamperów, czyli przede wszystkim:

  • Bardzo dużej przestrzeni mieszkalnej;
  • Wygody mieszkania w kamperze, nawet przez 5 i więcej osób;
  • Możliwości zamontowania w kamperze szeregu urządzeń, w tym pełnowymiarowych, które nie mieszczą się w mniejszych pojazdach (jak duża lodówka, mikrofala, telewizor);
  • Olbrzymiej przestrzeni do przechowywania różnych rzeczy;
  • Możliwości swobodnego przechodzenia między szoferką a częścią mieszkalną;
  • Prestiżowego, luksusowego charakteru kampera;

Wypada również wspomnieć o tym, że kampery zintegrowane są najwyższymi modelami w ofertach poszczególnych producentów, co oczywiście przekłada się na poziom wyposażenia oraz jakości wykonania wnętrza.

Jeśli natomiast chodzi o wady kamperów zintegrowanych, to trzeba zaznaczyć, że mówimy tutaj o dużych i ciężkich pojazdach, którymi trudniej się manewruje, zwłaszcza w centrach miast czy na małych kempingach. Dodatkowo zwróć uwagę na to, że wiele modeli kamperów zintegrowanych przekracza 3,5 tony DMC, dlatego do ich prowadzenia trzeba posiadać prawo jazdy kategorii C.

Dla kogo jest kamper zintegrowany?

Kampery zintegrowane to najwyższa półka pojazdów kempingowych, dlatego w ciemno można je rekomendować osobom, które mają bezkompromisowe podejście do jakości wykonania i funkcjonalności, a przy tym chcą podróżować prestiżowym, super wygodnym kamperem czy to po Polsce, czy całej Europie.

Zakup kampera zintegrowanego na pewno będzie dobrą decyzją, jeśli:

  • Podróżujesz z całą rodziną i zależy Ci na bardzo komfortowych warunkach pobytu na kempingu;
  • Szukasz kampera, do którego można zapakować bardzo dużo rzeczy, np. planując spanie na dziko;
  • Oczekujesz sporej przestrzeni życiowej;
  • Planujesz spędzać w kamperze wiele dni w roku i chcesz mieć warunki zbliżone do domowych;

Więcej o specyfice kamperów zintegrowanych i ich najważniejszych zaletach przeczytasz w artykule na stronie internetowej https://hymerpoznan.pl/kampery-zintegrowane-poznaj-ich-najwazniejsze-zalety/.

Gdzie kupisz kampera zintegrowanego?

Duży wybór kamperów zintegrowanych, w tym renomowanej marki HYMER, znajdziesz w ofercie HYMER Poznań – jednego z największych salonów karawaningowych w Polsce. Salon mieści się w Sadach koło Poznania, a jego oferta obejmuje również egzemplarze używane.

Na miejscu porównasz dostępne modele kamperów zintegrowanych, skorzystasz z fachowego doradztwa praktyków karawaningu oraz otrzymasz atrakcyjną ofertę zakupu, w tym uwzględniającą finansowanie promocyjnym leasingiem czy kredytem.

Z pełną ofertą HYMER Poznań możesz się zapoznać na stronie internetowej salonu hymerpoznan.pl.