Paryż to miasto, którego nazwę znają chyba wszyscy ludzie na świecie. Każdego roku przyciąga miliony turystów i nic w tym dziwnego, bo oferuje mnóstwo ciekawych atrakcji. Sprawdź, co warto zobaczyć w Paryżu podczas pierwszej wizyty!

Paryż jest nie tylko stolicą Francji, ale też jednym z najczęściej odwiedzanych miast na świecie. Przyjeżdżają do niego zakochani, by odkryć romantyczną duszę miasta, a także turyści poszukujący doznań estetycznych i wyjątkowej francuskiej kuchni. Jest tu tyle atrakcji, że nikt nie będzie się nudził! W dodatku do wszystkich można łatwo dotrzeć, bo metro w Paryżu działa sprawnie, jest mocno rozbudowane i łatwo się nim poruszać.

W Paryżu można spędzić weekend lub tydzień i będzie to czas pełen wrażeń. Trzeba tylko dobrze zaplanować swój pobyt, bo atrakcji w mieście nie brakuje. Dlatego przydaje się dobry przewodnik po Paryżu z opisami atrakcji, trasami zwiedzania i poradami dla turystów, np. ten: https://lazurowyprzewodnik.pl/przewodnik-po-paryzu/.

Do najciekawszych atrakcji miasta, które warto odwiedzić podczas pierwszej wizyty należą z pewnością:

  • Wieża Eiffla – jeden z symboli Paryża i Francji. Warto odstać swoje w długiej kolejce, by wjechać windą na sam szczyt i podziwiać wspaniałą panoramę miasta.
  • Katedra Notre Dame – kościół rozsławiony dzięki słynnemu dzwonnikowi. To wspaniała katedra pełna pięknych witraży, która stoi w samym centrum Paryża.
  • Muzeum Luwr – najchętniej odwiedzane muzeum na świecie. Zobaczenie całej zgromadzonej kolekcji zajęłoby długie tygodnie! Zawsze jest tu mnóstwo turystów, a najdłuższe kolejki ustawiają się przed słynnym obrazem Mona Lisa.
  • Dzielnica Montmartre – artystyczna dzielnica Paryża pełna uroczych małych kawiarenek, bistro i oczywiście artystów, którzy w kilka minut potrafią wyczarować portret każdego turysty. Ze wzgórza Montmartre rozpościerają się piękne widoki na dachy Paryża.
  • Łuk Triumfalny – monumentalny łuk otwierający Pola Elizejskie – jedną z najdroższych ulic na świecie. Można wejść na jego dach i obserwować stamtąd Paryż.

To oczywiście nie wszystkie atrakcje tego wspaniałego miasta. Warto jednak odwiedzić właśnie te miejsca podczas pierwszej wizyty w stolicy Francji, a jeśli wystarczy czasu, poznać kolejne atrakcje w pobliżu.