Wiosna jest już z nami, a wakacyjny czas za pasem. To zatem doskonała okazja aby już teraz planować różnorodne wyjazdy – zarówno pod względem samej destynacji, jak i kompletowania odpowiedniej garderoby. Dziś przyjrzymy się kwestii wyjazdu w teren leśny i górski próbując znaleźć odpowiedź na pytanie – czy dresy damskie mogą nam się przydać, czy potrzebujemy bardziej specjalistycznej odzieży?

Sprawdzamy przydatność spodni dresowych damskich (http://bentersport.pl/kategoria/ona/odziez/spodnie) oraz bluz damskich

Górskie wyjazdy w zależności od miejsca, w które jedziemy i pory roku, mogą się zdecydowanie różnić między sobą. Wysokie Tatry jesienną, październikową porą a spacery po lżejszych stokach Bieszczad w lipcu, to zupełnie inne historie. Niejednokrotnie słyszymy o konieczności zabierania ze sobą odpowiedniego obuwia i kurtek przeciwdeszczowych. To prawda, i tego powinniśmy się trzymać. Pojawiają się również opinie, że zmienna pogoda oraz dążenie do utrzymania wysokiego komfortu, powinny sugerować, że należy korzystać wyłącznie z odzieży termoaktywnej wykluczając tym samym bawełniane bluzy damskie (http://bentersport.pl/kategoria/ona/odziez/bluzy) lub różnorodne spodnie dresowe damskie. Teorię tę, jak każdą inną, powinniśmy jednak rozpatrywać w zależności od tego w jaki teren jedziemy oraz jaką aktywność planujemy podejmować. Jeśli nie chcemy gorączkowo i intensywnie zdobywać kolejnych podejść, bez problemu możemy postawić na bardziej tradycyjne rozwiązania, czyli połączenie koszulki technicznej oraz lekkiej i wygodnej bluzy damskiej np. z kapturem lub otworami na place w celu zyskania dodatkowej ochrony przed chłodem. Co więcej, na lżejsze i mniej intensywne wyprawy – gdzie nie grozi nam przeziębienie z powodu zgrzania i następnie wychłodzenia w dresach – możemy śmiało zastosować spodnie dresowe damskie najlepiej ze zwężanymi nogawkami i dodatkowymi kieszonkami. Dzięki temu otrzymujemy przyjemną ochronę przez chłodem mogąc cieszyć się wędrówkami.

Wyjścia do lasu o każdej porze roku – czy dresy damskie to nadal dobry wybór?

Puszczańskie spacery to z pewnością nieco inna aktywność, aniżeli górskie eskapady. Znajdujemy się na tej samej wysokości terenu, stąd skoki temperatur i gwałtowne zmiany pogody z pewnością nam nie grożą. Możemy wtedy podejść do kwestii ubioru nieco luźniej i dzięki temu bez problemu korzystać z naszych ulubionych dresów damskich. W zależności od upodobań oraz temperatury, możemy postawić na bluzy rozpinane, z kapturem bądź klasyczne, a także spodnie dłuższe, krótsze, legginsy bądź tradycyjne dresy np. ze zwężającymi się nogawkami. Pamiętajmy zatem, że ładunek naszego plecaka oraz ubiór, będą zależały od kilku czynników – temperatury, intensywności marszu, pory roku oraz charakterystyki terenu.