Wakacyjne wyjazdy wcale nie muszą kosztować kilka tysięcy złotych. Nie trzeba przecież korzystać z gotowych ofert biur podróży. Można samemu poszperać w internecie wyszukać tanie loty, hotele i jeszcze tanio kupić euro czy dolary w kantorze internetowym na zagraniczny wypad.

Jadąc na wakacje zawsze warto zaopatrzyć się w miejscową walutą. Mogą przecież spotkać nas nieprzewidziane wypadki, takie jak zepsuty samochód, odwołany lot, czy choćby fakultatywna wycieczka, na którą zdecydujemy się na miejscu.

Wymieniając pieniądze na wyjazd w kantorze stacjonarnym czy banku z reguły przepłacamy kilka, lub nawet kilkanaście procent na wysokim spreadzie, czyli różnicy między kursem sprzedaży a kupna waluty. Najtaniej jest wymieniać w kantorach internetowych, a najlepiej na społecznościowych platformach wymiany walut, takich jak Walutomat.pl. Tam użytkownicy wymieniają walutą między sobą, nie ma więc spreadu, a jedynie serwis pobiera niewielką prowizję od wymiany (w Walutomat.pl jest to max 0,2 proc). Kursy możesz sprawdzić na stronie: https://www.walutomat.pl/kursy-walut/.

Wymienione euro możemy pozostawić w wirtualnym portfelu i od razu z niego zapłacić za granicę za np. hotel czy samochód lub przelać na konto walutowe i stamtąd wypłacić gotówkę lub podpiąć tam kartę walutową. W ten sposób mamy najtańszą walutę.

Nocleg bez problemu zarezerwujemy na specjalnych platformach internetowych takich jak booking.com. Tam do wyboru mamy hotele, apartamenty, mieszkania czy hostele. Od razu wybrany obiekt możemy zarezerwować, sprawdzić warunki i ceny dodatkowe. Często zapłacimy dopiero na miejscu i mamy czas na bezpłatną anulację rezerwacji. Ciekawą opcją jest także airbnb.pl. To miejsce w sieci, w którym można przeglądać i rezerwować prywatne mieszkania i pokoje i za niewielką sumę wynająć kwaterę w Barcelonie czy Atenach.

A jak się tam dostać? Warto śledzić promocje linii lotniczych, tanie linie czy oferty biur podróży. Ciekawą ofertą są właśnie loty czarterowe, w którym miejsce w egzotyczną podróż możemy nabyć w ofercie last minute w bardzo korzystnej cenie. Można śledzić także wyszukiwarki lotów i portale typu Tanie Latanie, gdzie firmy za nas wyszukują bardzo promocyjne ceny.

Tym sposobem, z tanią walutą w kieszeni, biletem lotniczym i zarezerwowanym noclegiem możemy mieć naprawdę fajne zagraniczne wakacje, niedużym kosztem.