Stary Rynek z domkami budniczymi, ratuszem i trykającymi się koziołkami to symbole Poznania, chętnie odwiedzanego przez turystów. To właśnie dla nich hotele w Poznaniu centrum, czyli miejscu zlokalizowanym najbliżej głównych atrakcji, przygotowały liczne oferty noclegowe. Jeśli nie wiesz, kiedy warto skorzystać z ich usług, podpowiadamy.

Kiedy liczysz na dobrą lokalizację

Jako turyści wymagamy coraz to lepszych warunków zakwaterowania. Mało kogo interesuje konieczność długich spacerów lub żmudnego dojeżdżania do głównych atrakcji odwiedzanego miasta. Irytują nas też korki i kłopoty ze znalezieniem miejsca parkingowego. Problemy te rozwiązują hotele w Poznaniu centrum, z których odległość do ważnych atrakcji miasta jest niewielka.

Niektóre z nich zlokalizowane są tuż przy Starym Rynku lub nieco dalej, w odległości kilkuset metrów od niego. Dzięki takiej lokalizacji, w każdej chwili możesz udać się przyjemny na spacer po Rynku, nie zaprzątając sobie głowy dojazdem. Hotele te mają też inny plus – znajdują się blisko komunikacji miejskiej, którą z łatwością dojedziesz na dworzec PKP lub w inne części miasta.

Gdy wyjeżdżasz z dziećmi

Zdecydowanie się na hotel, podczas wyjazdu z dziećmi, ma kilka plusów. Otóż nie musisz przejmować się gotowaniem i sprzątaniem, bowiem zajmie się tym obsługa hotelowa i restauracja. A jeśli dodatkowo zamieszkasz w hotelu blisko Starego Rynku, w każdej chwili będziesz mógł iść na spacer z dziećmi, aby zjadły lody czy skorzystały z innych atrakcji.

Niektóre hotele w Poznaniu centrum oferują specjalne udogodnienia dla rodzin i dzieci. Może to być plac zabaw, szerokie korytarze ułatwiające manewrowanie wózkiem dziecięcym oraz restauracja przygotowana na potrzeby maluchów. Zwróć też uwagę, czy w pokoju jest telewizor oraz dobry dostęp do Internetu. To na wypadek, gdyby Twoim dzieciom zaczęło się bardzo nudzić.

Jeśli organizujesz konferencję

Hotele w Poznaniu centrum są bardzo dobrym miejscem na zorganizowanie spotkania biznesowego lub konferencji. Dość często dysponują one wygodnymi salami konferencyjnymi, a nawet jeśli ich nie mają w swojej ofercie, będą dobrym miejscem noclegowym dla Twoich gości czy pracowników. Sprawdź oczywiście, czy hotel dysponuje rzutnikiem i ma klimatyzowaną salę.

Plusem hoteli w centrum miasta jest łatwy dostęp do komunikacji miejskiej oraz do dworca PKP. Osoby bez samochodów na pewno to docenią. Dodatkowo, Ty i Twoi goście, w wolnej będziecie mogli wyjść na spacer i zwiedzić miasto. Zwróć jednak uwagę, czy dla osób, które przyjadą własnym autem, hotel gwarantuje miejsce na parkingu.

Gdy wyjeżdżacie we dwoje

Osoby, które chcą spędzić romantyczne chwile ze swoją drugą polówką, również powinny wybrać hotele zlokalizowane w centrum. Wszak nie ma nic przyjemniejszego, niż możliwość wyjścia z hotelu bezpośrednio na urokliwy Stary Rynek, na którym można wypić kawę, udać się na romantyczną kolację lub pospacerować wieczorną porą.

Brak konieczności korzystania z komunikacji miejskiej lub odbywania zbyt długich wędrówek po mieście (w celu zwiedzenia jego najważniejszych atrakcji) jest bardzo wygodny. Niektóre hotele oferują też dodatkowe usługi dla par. Warto z nich skorzystać, aby umilić swój pobyt.

Jeśli oczekujesz udogodnień

Hotele w Poznaniu centrum oferują wysokiej jakości usługi. W standardzie jest darmowe Wi-Fi a czasem także i śniadanie wliczone w cenę noclegu. Większość hoteli udostępnia w pokojach telewizor oraz ręcznie sterowaną klimatyzację. Niektóre hotele udostępniają w pokojach suszarki do włosów, co na pewno będzie udogodnieniem dla wielu Pań.

Oczywiście, zanim zarezerwujesz pokój w hotelu, zapoznaj się z opiniami na jego temat. W tym celu poprzeglądaj fora internetowe na których znajdziesz cenne informacje. Postaraj się także przejrzeć zdjęcia innych użytkowników z czasu ich pobytu w hotelu, aby zobaczyć jak rzeczywiście wygląda jego wnętrze. Dzięki tym zabiegom, świadomie wybierzesz hotel o odpowiadającym Ci standardzie.