Jesteś fanem żeglarstwa, uwielbiasz kontakt z wodą, ten niezapomniany klimat “wiatru w żagle”? Znudziły Ci się tradycyjne wakacje, wyjazdy all inclusive? Chciałbyś spróbować nowego wyzwania? Rejs po Karaibach z pewnością należy do takich oryginalnych i niecodziennych pomysłów. Poza tym, ta forma wakacyjnego wyjazdu, to nie tylko możliwość odbycia niezwykłego rejsu, lecz także skorzystania z wielu atrakcji regionu.

Rejsowanie

Coraz więcej Polaków uprawia żeglarstwo, coraz więcej osób inwestuje w ten sport. Nasze polskie warunki nie do końca dają jednak możliwości, aby w pełni “rozwinąć żagle”. Tym bardziej więc, połączenie pasji żeglowania ze zwiedzaniem pięknych zakątków Karaibów, może się okazać wakacyjnym “strzałem w dziesiątkę”. Na Karaibach ta forma spędzania czasu cieszy się dość dużą popularnością, w związku z czym oferta żeglarska jest niezwykle szeroka. Można wybierać spośród różnych typów jachtów. Jeśli jesteście bardziej doświadczoną grupą, możecie wybrać starszy jacht. Jeśli jednak nie czujecie, aby towarzyszył Wam ogromny bagaż żeglarskiego doświadczenia, a taki wyjazd stanowiłby dla Was prawdziwe wyzwanie, możecie skorzystać z oferty nowocześniejszych jachtów, które właściwie może obsługiwać jedna osoba. Wszystko zależy od waszych oczekiwań, doświadczenia, pewności siebie. Do wyboru macie: łodzie żaglowe, katamarany, łodzie motorowe, gulety, luksusowe łodzie motorowe i RIB. Przed Wami tak kuszące destynacje jak: Bahama, Wenezuela, Trinidad i Tobago.

Nie tylko żeglowanie

Rejs po Karaibach to niebywała szansa na to, aby odkryć turystyczne uroki bardzo wielu miejsc. Podczas rejsu masz okazję próbować prawdziwej kreolskiej kuchni. Czekają na Ciebie langusty, faszerowane kraby, desery z owoców tropikalnych. Nurkowanie i plażowanie to rejsowe must-be. Oprócz najpopularniejszych Kuby i Bahamów, masz okazję odwiedzić Brytyjskie Wyspy Dziewicze, Martynicę, Gwadelupe, Saint-Martin i Grenadę. Usłyszysz tutaj z pewnością oryginalne reggae, rumbę i salsę, a także gwokę, merengue i zouk. Pamiętaj przy tym, że to właśnie z Karaibów pochodzą pyszne kokosowe Malibu i Cuba Libra.

Chcesz spróbować?

Jeśli zaczynasz dopiero swoją przygodę z żeglarstwem, ale mimo to chciałbyś przeżyć prawdziwą Karaibską przygodę, to postaw na rejsy all inclusive z profesjonalną załogą. To propozycja rejsu po archipelagu, który pozwoli Ci odkryć jego najpiękniejsze zakątki. W trakcie rejsu odwiedzisz m.in wyspę Béquia i Mustique. Ta ostatnia to tzw. “wyspa milionerów”. To tutaj znajdują się wille najsłynniejszych gwiazd, takich jak: Jenifer Lopez czy Madonna. Oprócz “tutejszych sław”, masz okazję obejrzeć 9 dziewiczych plaż otoczonych przez rafy koralowe. Z koeli podczas przeprawy przez kanał Saint Lucia, będziesz miał okazję poobserwować delfiny, a przy odrobinie szczęścia – również wieloryby.

Kiedy?

Najbardziej zalecanym okresem dla tego typu wyjazdów jest czas między grudniem a marcem. W tym czasie nie występują bowiem na Karaibach huragany i cyklopy, które są charakterystyczne dla okresu lipiec-październik. Czas tradycyjnych wakacji również można tutaj spędzić, warunek jest tylko jeden. W tym czasie żeglujemy wyłącznie po południowej części Karaibów. Tutaj cyklopy są zdecydowanie mniej agresywne i nie zagrażają twojemu bezpieczeństwu.
Więcej dowiedz się na https://www.globesailor.pl/czarter-jachtow-karaiby-d17.html