Dlaczego first minute się opłaca? Nie tylko dlatego, że jest taniej i wymarzone wakacje można upolować w naprawdę atrakcyjnej cenie. First minute opłaca się również dlatego, że w przeciwieństwie do ofert na ostatnią chwilę do dyspozycji klientów są właściwie wszystkie udostępnione przez operatora modele wyjazdu.

  1. Dlaczego nie last minute?
  2. Wybierz first minute!

Dlaczego nie last minute?

Wakacje w Chorwacji można kupić w atrakcyjnej cenie w trzech przypadkach. Na first minute, last minute i poza sezonem. W tym ostatnim przypadku trzeba się jednak liczyć z nieco gorszą pogodą, niższymi temperaturami, a poza tym nie każdy może sobie pozwolić na wakacyjny wyjazd poza sezonem letnim. Zostaje więc first i last minute. Największą popularnością cieszą się przede wszystkim wyjazdy na ostatnią chwilę, ponieważ wiele osób rzeczywiście bardzo spontanicznie podejmuje decyzję o wyjeździe. Nie da się jednak ukryć, że “lasty” nie są już tak atrakcyjne, jak jeszcze kilka lat temu. Dlaczego? Ponieważ z roku na rok rośnie zainteresowanie wyjazdami zagranicznymi, co sprawia, że wolnych miejsc (a na tym przecież opiera się last minute) u poszczególnych operatorów jest coraz mniej. Im mniej miejsc, tym również mniejsze zniżki. Pozostaje także kwestia samego wyjazdu. W związku z coraz większym zainteresowaniem wyjazdami zagranicznymi w ofercie last minute często zostają pokoje bez widoku na morze/zatokę/jezioro/plażę. Bardzo rzadko można pozwolić sobie na konfigurację pokoju zgodnie z indywidualnymi preferencjami. Nie zawsze lokalizacja hotelu jest w pełni zgodna z oczekiwaniami, problematyczny może być także sam odlot, który nie zawsze odbywa się z preferowanego przez turystę lotniska. Są to jednak minusy, które nie niwelują atrakcyjności oferty.

Wybierz first minute!

W porównaniu z ofertami wyjazdów na ostatnią chwilę, first minute okazuje się natomiast ciekawsze. Zniżki związane z wcześniejszą rezerwacją miejsca nie są dużo mniejsze niż w przypadku last minute, a wybór znacznie większy. Wystarczy wejść na https://dreamtours.pl i przekonać się samemu. Oczywiście największe zniżki związane są z wyjazdami w najodleglejsze rejony świata, natomiast już w przypadku wyjazdu na wymarzoną Ibizę (https://dreamtours.pl/wakacje/ibiza) można liczyć na niemały rabat. Do tego dochodzi możliwość swobodnego wyboru pokoju, konfiguracji wylotu i przylotu, możliwość porównania co najmniej kilku konkurencyjnych ofert. W przypadku last minute o takich udogodnieniach nie ma niestety mowy. Jeśli tylko możesz w grudniu lub styczniu zaplanować swój urlop, oferta first minute jest dla ciebie.